NCC-leikane i Trondheim - skred av persar
Dei lokale gullvinnarane i NCC-lekene. Frå venstre Brage Dimmen, Renate Grimstad og Aurora Midtflø
Dei lokale gullvinnarane i NCC-lekene. Frå venstre Brage Dimmen, Renate Grimstad og Aurora Midtflø
Tre gull og fleire sølv- og bronsemedaljar kunne dei lokale utøvarane som var med på kretslaget til Møre og Romsdal reise heim med etter ein kjempeinnsats under NCC-leikane i Trondheim i helga. I lagkampen kom Møre og Romsdal på 3. plass. Vi kjempa lenge med Nord Trøndelag om 2. plassen, men blei til slutt 9 poeng bak.

14 år gamel Renate Grimstad tok gull i høgde med resultatet 1,46 m. Dette var også ny personleg rekord. Ny personelg rekord vart det også på Aurora Midtflø (13) frå Hareid IL. Ho tok gull på 600 m med tida 1.45,44. Det 3. lokale gullet gjekk til Brage Dimmen frå IL Hødd. Han tok seieren i tresteg i 13 års klassa med 10,11 m. Dette var også personleg rekord.

Det vart også fleire andre lokale medaljar under stemnet. Martin Sæter frå Hødd tok sølv på 200 m. Renate Grimstad frå Dimna tok bronse på 60 m hk. Torbjørn Gurskevik Knotten frå Dimna IL tok bronse i kule og diskos. Øyvind Brandal frå Dimna tok bronse i tresteg. Maria Ringstad fekk bronse på 1500 m, mens Hege Mork tok bronse i spyd.

Totalt vart det sett fantastiske 78 personlege rekordar av utøvarane frå Møre og Romsdal. Under finn du alle resultata frå Møre og Romsdal sine utøvarar, mens den totale resultatlista kan du finne i menyen til venstre.

Bilder frå stemnet finn du i bildemenyen til venstre. Kanskje kjem det også nokre videoklipp i løpet av dei næraste dagane.

Resultater fra NCC - lekene for 13 og 14-åringer på Trondheim stadion :

Resultat lørdag utøvere fra Møre og Romsdal:

Jenter 13 år:
                
Pl.    200m:        Vind        
5    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    -0,7    28,84    
6    Karoline Dyrhaug    Eide IL    +0,3    29,21    
9    Line Knutseth    Molde Olymp    +0,3    30,05    PB
                    
    60m HK Kval                
8    Ane Tveiten Øien    Eide IL    0,0    11,76    PB
10    Ruth Hege Dyrhaug    Eide IL    +0,6    12,27    PB
    60m HK Finale                
8    Ane Tveiten Øien    Eide IL    +0,6    11,46    PB
                    
    600m:                
1    Aurora Midtflø    Hareid IL         1,45,44    PB
5    Othilie Hoem    Åndalsnes IF         1,49,02    PB
9    May-Kristin Bjørnerem    Midsund IL         1,51,64    
10    Vilde Ræstad Karlsen    Elnesvågen OI         1,55,43    PB
                    
    Stav:                
2    Julie Rånes    Tingvoll IL        1,62    PB
                    
    Kule:                
6    Ruth Hege Dyrhaug    Eide IL        9,68    
7    Vilde Ræstad Karlsen    Elnesvågen OI         8,99    SB
8    Karoline Dyrhaug    Eide IL        8,76    
9    Pernille Eide Lindmo    Eide IL        8,73    PB
                    
    Diskos:                
2    Othilie Morken Hoem    Åndalnes IF        18,96    PB
4    Pernille Eide Lindmo    Eide IL        17,88    PB
6    Ruth Hege Dyrhaug    Eide IL         14,98    
                    
    Lengde:                
1    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    +1,0    4,79    PB
9    Ane Tveiten Øien    Eide IL    0,0    4,31    
11    Karoline Dyrhaug    Eide IL    +1,1    4,26    
13    Julie Rånes    Tingvoll IL    0,0    4,15    
14    Aurora Midtflø    Hareid IL    +0,3    4,13    

Jenter 14 år:
               
Pl,    200m:        Vind    Res    
2    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    +0,3    27,47    PB
9    Lilja Fure Olafsson    Ålesund FIK    +1,3    29,61    
10    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK    +0,4    29,66    PB
                    
    60m HK:                
3    Renate Grimstad    Dimna IL    +0,5    11,00    PB
    60m HK Finale:                
3    Renate Grimstad    Dimna IL    +0,5    10,91    PB
                    
    600m:                 
10    Marie Ringstad    Dimna IL        1,54,86    PB
12    Lilja Fure Olafsson    Ålesund FIK        1,57,13    
                      
    Stav:                  
                    
    Kule:                  
5    Hege Gyllensten Mork    IL Hødd         7,76    PB
13    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK         6,26    
                    
    Diskos:                
9    Hege Gyllensten Mork    IL Hødd         13,72    PB
                    
    Lengde:                  
2    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    0,0    4,78    
8    Renate Grimstad    Dimna IL    -0,1    4,41    
9    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK    0,0    4,15    
15    Lilja Fure Olafsson    Ålesund FIK    0,0    3,92    

Gutter 13 år:
            
200m:                                        Vind        
2    Martin Sæther    IL Hødd    +0,3    27,27    PB
4    Sigurd Eikrem    Syvde IL    +1,2    27,70    
7    Karl Erik Strømsvåg    Straumsnes IL    +1,2    28,61    PB
13    Ole Martin Gulla    Åndalsnes IF    +1,2    29,64    PB
14    Brage Dimmen    IL Hødd    -1,4    29,91    
     
                    
    60m Hekk  Kval.                 
4    Brede Stølen    Midsund IL    +0,0    10,92    PB
    60m Hekk  Finale                 
4    Brede Stølen    Midsund IL    +0,3    10,96    
                    
    600m:                  
4    Martin Sæther    IL Hødd         1,38,90    PB
7    Magnus Gribbestad    Ålesund FIK        1,42,68    
      
                    
    Stav:                
3    Brede Stølen    Midsund IL         2,12    PB
                    
    Kule:                
3    Sigurd Eikrem    Syvde IL    10,00    10,56    PB
5    Karl Erik Strømsvåg    Straumsnes IL    10,30    10,35    PB
7    Ole Johnny Westerås    Åheim IL    10,44    9,32    
 
                    
    Diskos:                
2    Martin Eide    Eide IL         29,29    PB
4    Sigurd Eikrem    Syvde IL         27,62    PB
                    
    Lengde:                
4    Brede Stølen    Midsund IL    0,0    4,86    PB
6    Brage Dimmen    IL Hødd    0,0    4,60    
12    Ole Johnny Westerås    Åheim IL    -0,8    4,33  

Gutter 14 år:
               
Pl.    200m:                                    Vind        
8    Øyvind Brandal    Dimna IL    +1,1    26,92    PB
10    Jens Petter Fylling    IL Valder    -0,2    27,19    PB
                       
    80m Hekk                  
6    Kim Sæther    Ålesund FIK    +0,6    14,52    
   
                     
    600m:                  
6    Robert Nevstad    Hareid IL         1,40,80    PB
8    Bendik Elvanes    Hareid IL         1,42,53    PB
                    
    Stav:                  
3    Iver Moen    Elnesvågen OI         2,42    PB
                    
    Kule:                
3    Torbjørn Knotten    Dimna IL         11,24    PB
5    Erlend Løvold    Åheim IL        10,01    PB
17    Iver Moen    Elnesvågen OI         8,62    PB
                       
    Diskos:                  
3    Torbjørn Knotten    Dimna IL         31,32    PB
                    
    Lengde:                
6    Iver Moen    Elnesvågen OI    0,0    5,14    PB
8    Jens Petter Fylling    IL Valder    0,0    4,95    PB
11    Øyvind Brandal    Dimna IL    +0,5    4,85    
17    Erlend Løvold    Åheim IL    0.0    4,59    
19    Kim Sæther    Ålesund FIK    0,0    4,45

Søndagens resultater:

Jenter 13 år:
Pl.    60m kval:        Vind:       
    Karoline Dyrhaug    Eide IL    0,0    8,65   
    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    0,0    8,81   
    Line Knutseth    Molde Olymp    0,0    8,82   
    May-Kristin Bjørnerem    Midsund IL    +0,4    9,03   
    Ane Tveiten Øien    Eide IL    +0,4    9,15 

 
60m A-finale:               
6    Karoline Dyrhaug    Eide IL    0,0    8,78   
7    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    0,0    8,81   
8    Line Knutseth    Molde Olymp    0,0    8,95   
    60m A-finale:               
8    May-Kristin Bjørnerem    Midsund IL    0,0    9,14   
                   
    200mHK:               
2    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    0,0    34,67     
5    Ane Tveiten Øien    Eide IL    0,0    35,90    PB
                   
    1500m:               
4    Othilie Hoem    Åndalsnes IF        5,29,70    PB
6    May-Kristin Bjørnerem    Midsund IL        5,43,70    PB
                   
    Spyd:               
4    Pernille Eide Lindmo    Eide IL        27,14    PB
8    Maren Ormsettrø    Tingvoll IL         22,75   
                   
    Slegge:               
2    Ruth Hege Dyrhaug    Eide IL         24,96   
3    Pernille Eide Lindmo    Eide IL         24,51    PB
                   
    Høyde:               
5    Vilde Ræstad Karlsen    Elnesvågen OI        1,32   
8    Julie Rånes    Tingvoll IL         1,32    PB
10    Pernille Eide Lindmo    Eide IL        1,24    PB
                   
    Tresteg:               
1    Aina Opsal Bakke    Ørsta IL    0,0     10,22    PB
8    Aurora Midtflø    Hareid IL    0,0    8,90   

Jenter 14 år:
   


    Søndag               
    60m kval:               
    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    0,0    8,63   
    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK    +0,3    8,78    PB
    Lilja Fure Olafsson    Ålesund FIK    0,0    8,82   
    60m A-finale:               
4    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    0,0    8,50   
6    Lilja Fure Olafsson    Ålesund FIK    0,0    8,76   
8    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK    0,0    9,94     
                   
    200mHK:                 
2    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    0,0    34,03    PB
                   
    1500m:                
3    Marie Ringstad    Dimna IL         5,25,41    PB
                   
    Spyd:                
3    Hege Mork    IL Hødd         29,66    PB
                   
    Slegge:                
6    Renate Grimstad    Dimna IL         19,20   
                   
    Høyde:               
1    Renate Grimstad    Dimna IL         1,46    PB
                   
    Tresteg:               
2    Solveig Stubmo Aamlid    Ålesund FIK    +0,1    10,17    PB
6    Siv Krakeli Sneen    Eide IL    0,0    9,88    PB
8    Renate Grimstad    Dimna IL    0,0    9.06    PB

Gutter 13 år:
 
Pl.    60m Kval:        Vind       
    Sigurd Eikrem    Syvde IL    0,0    8,42   
    Ole Martin Gulla    Åndalsnes IF    0,0    8,58   
    Martin Sæther    IL Hødd    0,0    8,75   
    Brage Dimmen    IL Hødd    0,0    8,98   
    Ole Johhny Westerås     Åheim IL    0,0    8,88    PB
    60m A-finale:               
3    Sigurd Eikrem    Syvde IL    +0,3    8,45   
5    Ole Martin Gulla    Åndalsnes IF    +0,3    8,60   
7    Martin Sæther    IL Hødd    +0,3    8,76   
    60m B-finale:               
1    Ole Johhny Westerås     Åheim IL    0,0    8,81    PB
3    Brage Dimmen    IL Hødd    0,0    9,01   
                   
    200mHK:               
2    Brede Stølen    Midsund IL    0,0    33,73    PB
                   
    1500m:                
5    Martin Sæther    IL Hødd         4,51,19    PB
8    Magnus Gribbestad    Ålesund FIK        5,13,04    PB
    Jørn Hustad    Åndalsnes IF         DNS   
                   
    Spyd:               
2    Karl Erik Strømsvåg    Straumsnes IL        36,71    PB
6    Martin Sæther    IL Hødd        32,73    PB
9    Martin Eide    Eide IL         28,11   
                   
    Slegge:               
1    Sigurd Eikrem    Syvde IL         25,31    PB
4    Martin Eide    Eide IL        20,22    PB
                   
    Høyde:                 
8    Karl Erik Strømsvåg    Straumsnes IL         1,25   
                   
    Tresteg:               
1    Brage Dimmen    IL Hødd    0,0    10,11    PB
4    Ole Johnny Westerås    Åheim IL    0,0    9,45    PB
5    Brede Stølen    Midsund IL    0,0    9,43    PB

Gutter 14 år:
             
Pl.    60m Kval:        Vind       
    Øyvind Brandal    Dimna IL    0,0    8,39   
    Jens Petter Fylling    IL Valder    0,0    8,63   
    Kim Sæther    Ålesund FIK    0,0    8,93   
    Erlend Løvold    Åheim IL        DNS   
    60m A-finale:        Vind       
5    Øyvind Brandal    Dimna IL    0,0    8,35   
    60m B-finale:               
4    Jens Petter Fylling    IL Valder    0,0    8,67   
                   
    200mHK:                
4    Kim Sæther    Ålesund FIK    0,0    34,67   
                    
    1500m:                 
5    Robert Nevstad    Hareid IL         4,51,89    PB
6    Bendik Elvanes    Hareid IL         5,02,97    PB
                   
    Spyd:                 
6    Erlend Løvold    Åheim IL         33,15    PB
                   
    Slegge:               
4    Torbjørn Knotten    Dimna IL         26,27    PB
7    Iver Moen    Elnesvågen OI         20,85    PB
                   
    Høyde:                 
8    Kim Sæther    Ålesund FIK        1,42   
                   
    Tresteg:               
2    Jens Petter Fylling    IL Valder    0,0    10,85    PB
3    Øyvind Brandal    Dimna IL    0,0    10,81    PB
8    Erlend Løvold    Åheim IL    0,0    9,93    PB

 

sbm-ny.png
ulstein_logo_ny.jpg
tussa150.gif

 

extra-logo-ramme-2015-bred.png
kleven.png

 

logo_jets_liten.jpg
trimtex-logo-corporate.jpg
westcoat_logo_liten.jpg

 

um_2019_-_logo_-_farge.jpg
rent_idrettslag.jpg
annonse_grasrotandel_180x500.jpg
KJØP BILLETT HER:
kwi-bilde3.jpg
medlemsklubb_cmyk518.jpg

TERMINLISTE 
RESULTAT 
STATISTIKK
FRIIDRETTSKRETSEN
FRIIDRETT.NO 
LINKAR 
OM OSS

SISTE NYTT
ARKIV
BILDER
VIDEO
TRENING
TRIM
ARRANGEMENT
 

DIMNAREVYEN 
DIMNA GRENDAHUS
GAMLE SIDER
AKTIVITETSKALENDER
KJØP OG SAL 


 

DIMNA IDRETTSLAG

Dimna

6065 Ulsteinvik

E-post: post@dimna.no
(C) DIMNA IDRETSLAG - ALLE RETTIGHETER RESERVERT.  DESIGN OG NETTLØYSING - OSBERGET CMS